DAHA TEMİZ BİR ELAZIĞ İÇİN ‘ÇEVRE HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Elazığ Belediyesi, 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Çevre Koruma Haftası kapsamında doğayı korumak ve vatandaşlarda çevre bilinci oluşturmak üzere bir dizi kutlama etkinlikleri gerçekleştirecek.

DAHA TEMİZ BİR ELAZIĞ İÇİN ‘ÇEVRE HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

5 Haziran Pazartesi günü ‘Sıfır Atık İçin Okullar Yarışıyor’ kampanyasıyla start alacak etkinliklerde, daha yaşanılabilir bir çevre oluşturmak ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek için üç gün boyunca eğitici faaliyetler ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kampanya dâhilinde belirtilen okullarda öğrencilerin çevre haftasına duyarlılığı artırılacak ve Elazığ Belediyesi’nin tescilli maskotları ‘Yağmur’ ve ‘İklim’ eşliğinde eğlenerek öğrenmeleri sağlanacak.
Elazığ Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Pazartesi günü saat 10.00 da gerçekleştirilecek etkinliklerin ilk gününde, Vali Tevfik Gür Ortaokulu, Şehit Nadir İpek Ortaokulu, İhsan Tangülü Ortaokulu ile Kıbrıs Şehitleri İlkokulu’nda öğrenciler ile bir araya gelinerek çeşitli hediyeler dağıtılacak.
Özellikle minikler için düzenlenecek etkinlikler ile onların hem bilinçlenmesine hem de kaliteli zaman geçirmesine katkı sunulacak. Etkinlikte ayrıca maskotlar eşliğinde keyifli dakikalar geçirecek çocuklara belediye ekiplerinin hazırladığı spor top seti, tohumlu kalem, çevre temizliği ve sıfır atık konusunda eğitici kaynaklar, broşürler, boyama kitapları ve sürpriz hediyeler verilecek. 
Etkinliklerin ikinci gününde ise İzzetpaşa Altınyunus Kız Öğrenci Yurdunda ikamet eden depremzedeler ile Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki özel eğitimli çocuklara farkındalık oluşturulmaya ve hediye dağıtımına devam edilecek.
Daha yaşanabilir bir dünya için toplumsal duyarlılığı artırmayı hedefleyen belediye ekipleri, 7 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilecek etkinliklerin son ayağında ise ilk olarak Mehmet ve İfakat Gülaçtı İlkokulu’nu, daha sonra da kampanya dâhilinde başarı sağlamış öğrencilerle birlikte Elazığ Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne teknik bir gezi düzenleyerek programlarını sonlandıracaklar.

AMAÇ EMANET BİLİNCİYLE YARINLARA DAHA TEMİZ BİR DOĞA BIRAKMAK 
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden çevre koruma haftasına ilişkin yapılan açıklamada;
“Sağlıklı bir çevre için toplumun tüm kesimlerinde gerekli duyarlılığın oluşması adına Belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çevre Haftası, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için toplum hassasiyetinin artırılması adına önemli bir fırsattır. Özellikle emanet bilinciyle denizlerin ve doğal sit alanlarının bizden sonraki nesillere sağlıklı bir şekilde taşınması için belediye olarak bu fırsatı değerlendirmek ve gerekli farkındalığı oluşturmak bizlerin önemli sorumluluğudur. Bu açıdan üç gün süreyle düzenleyeceğimiz etkinliklere tüm halkımız davetlidir.” denildi.

BELEDİYELER

EKONOMİ