ELAZIĞ BELEDİYESİ ŞEHİR GENELİNDE SÜRDÜRDÜĞÜ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI ARTIRDI

Elazığ Belediyesi, yaz sıcaklıklarının başladığı bu günlerde, vatandaşların daha rahat ve huzurlu vakit geçirmesini sağlamak için ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Elazığ Belediyesi Şehir Genelinde Sürdürdüğü İlaçlama Çalışmalarını Artırdı

Vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla çalışmalarına devam eden Elazığ Belediyesi, artan yaz sıcaklıkları nedeniyle şehir genelinde sivrisinek, karasinek, kene, hamam böceği gibi vektörlere karşı mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler belirli bir program dahilinde yürüttükleri çalışmalarla cadde, sokak, çöp konteynerleri, parklar ve yeşil alanlarda ilaçlama yapıyor. Düzenli olarak yapılan ilaçlama çalışmaları ile şehrin tüm bölgeleri sinek ve haşereden bertaraf ediliyor.

Şehir genelinde devam eden ilaçlama çalışmalarıyla sivrisinek, karasinek, kene, hamam böceği gibi canlıların yol açabileceği olası sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor.

ÇALIŞMALAR BELİRLİ PERİYOTLARDA DEVAM EDECEK

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kanalizasyon, foseptik, metruk yapılar gibi alanlarda sivrisinek, karasinek, kene, hamam böceği gibi canlıların yuvalarına yönelik ilaçlama çalışmalarının düzenli bir şekilde devam edeceği belirtildi.

BELEDİYELER

EKONOMİ