MALATYA'DA DEPREMZEDE KADINLARIN KERMES GELİRLERİ FİLİSTİN'E GİDECEK

Malatya'da depremzede kadınlar tarafından düzenlenen 'Ahde Vefa' kermesinden elde edilen gelirleri, Filistin'e nakdi yardım amacıyla gönderilecek.

MALATYA'DA DEPREMZEDE KADINLARIN KERMES GELİRLERİ FİLİSTİN'E GİDECEK

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kermese katılan kadınlar, kendi imkanlarıyla hazırladıkları yiyecekleri satarak Filistinli depremzedelere destek olmayı amaçlıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü organizesinde farklı konteyner kentlerde yaşayan depremzede kadınlar, kendi imkanlarıyla yaptıkları yiyecekleri satabilmek için Battalgazi ilçesindeki Acıbadem Konteyner Kent'te bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, yaptığı açıklamada, güzel bir işbirliği ile düzenlenen kermesin manevi açıdan büyük önemi bulunduğunu söyledi.

Ali Sait Çeçen "Bugün de buradaki anne ve kadınlarımız onlara vefa borcu olarak kendilerine gönderilen yardıma karşılık Filistinlilere kermes düzenledi. Burada elde edilen maddi katkıyı gönderecekler. Burada belki maddi gelir gönderilecek ama en güzeli buradaki insanların duygularıyla vefa borcu ve işbirliğiyle koordinemizde duygularını yansıtacaklar. Emek veren çalışma arkadaşlarıma ve buradaki güzel ürünleri katkılarıyla hazırlayan annelerimizi canı yürekten kutluyorum." şeklinde konuştu.

Kermese katılan Şüheda Günay'da "Filistin'e destek için buradayız. Deprem bize Allah'ın verdiği afetti. Fakat İsrail, Filistinli kardeşlerimize zulmediyor. Biz bu nedenle kardeşlerimizin yanında durup güçlü durmaları için çalışıyoruz." ifadesinde bulundu.

UHA Haber Merkezi - ÖZKAN KARACA

BELEDİYELER

EKONOMİ